Oto Arıza

Oto Klima Kompresörü Tamiri ve Fiyatı

Araç klimaları, sıcak yaz aylarının vazgeçilmezlerindedir ancak klima kompresörü arızası oldukça can sıkıcı olabiliyor. Oto klima kompresörü tamiri de bu nedenle ilk aranan seçenekler arasında yer alıyor. Klima sisteminizin kalbi olan oto klima kompresörü, zamana ve elektriksel problemlere bağlı olarak arızalanabilir. Araba klima kompresörü tamiri mümkün olan bir işlemdir. Bu nedenle, oto klima kompresörü tamiri hem maliyet açısından daha uygun bir çözüm sunar.

Oto klima kompresörü tamiri, arızalanan klima kompresörünün değiştirilmeden tamiri edilmesidir. Bu tamir işlemi, sizi yeni bir klima kompresörü almaktan kurtarır ve daha ucuza bir maliyete oto klima tamiri fırsatı sunar. Ancak çoğu oto klimacılar, zamandan tasarruf açısından oto klima kompresörü tamiri yapmaktan kaçınır. Klima kompresörü arızanız var ise öncelikle tamir yoluna gitmenizi öneriyoruz

Peki, oto klima kompresörü tamiri yapılır mı?

Oto Klima Kompresörü Tamiri

Oto Klima Kompresörü Tamiri

Arabanızda klima kompresörü arıza belirtileri var ise öncelikle oto klimacıdan tamirini istemelisiniz. Klima kompresörü tamir edilebilen bir parçadır. Oto klima kompresörü, klima sisteminin soğutmasını ve tam verimde çalışmasını sağlayan bir parçadır. Klimanın kalbi olarak da bilinen klima kompresörü arızası durumunda, öncelikle tamiri ancak mümkün değilse değişimi yapılmalıdır. Klima kompresörü arızası bulunan araçlarda soğutma ve ısıtma işlemi gerçekleşmez.

Araba klima kompresörü tamiri, kompresörün iç parçalarının değişimi veya temizlenmesi işlemleri içerir. Oto klima kompresörü tamiri ve bakımı, kompresörün ömrünü uzatırken aynı zamanda klima sisteminin yüksek performansta çalışmasın sağlar.

Oto Klima Kompresörü Tamir Edilir mi?

Evet, oto klima kompresörü tamiri mümkündür ve ilk olarak tercih edilmesi gereken bir yöntemdir. Ancak, araç klima kompresörü tamir işlemi, arızanın doğru tespit edilerek, arızalı parçanın yerini orijinal parça ile değiştirilerek yapılması gerekir. Araba klima kompresörü tamiri, oto elektrikçilerde ve oto klimacılarda yapılır. Aracınızın kendi servisine gitmeniz durumunda tamir işlemi genellikle yapılmaz ve doğrudan kompresör değişimi ile arıza çözülür. Bu da size oldukça fazla maliyet çıkarır.

Okudunuz mu?  AFR Ayarı Nedir? Ayar Ücreti ve Bozulursa Ne Olur?

Bu nedenle araba klima kompresörü tamiri yapan oto elektrikçiler ve oto klimacıları tercih etmelisiniz. Yorum yap kısmına aracınızın marka/modeli ve bulunduğunuz şehri yazarak ücretsiz olarak oto klima kompresörü tamiri yapan tamircileri öğrenebilirsiniz.

Klimasız Arabaya Klima Taktırmak hakkındaki yazımızı da okumanızı öneriyoruz.

Oto Klima Kompresörü Tamiri Fiyatı

Araç klima kompresörü tamiri fiyatları, bulunduğunuz şehre ve tamir işleminde hangi parçaların değiştiğine bağlı olarak farlılık gösteriyor. Bu tamir işlemi ortalama olarak 400 TL ile 700 TL arasında değişiyor ancak bu işlemlere işçilik ücreti dahil oluyor. Aşağıdaki tablo, Türkiye’nin farklı illerinde araba klima kompresörü tamiri için ortalama fiyat aralıklarını göstermektedir:

İller Tamir Fiyatı (TL)
İstanbul 500 – 700
Ankara 450 – 650
İzmir 500 – 700
Antalya 450 – 650
Adana 400 – 600
Gaziantep 450 – 650
Mersin 450 – 650
Bursa 500 – 700
Konya 450 – 650
Osmaniye 400 – 600
Şanlıurfa 450 – 650
Muğla 500 – 700
Aydın 450 – 650
Denizli 450 – 650
Trabzon 450 – 650
Malatya 450 – 650
Kayseri 450 – 650
Hatay 450 – 650
Kahramanmaraş 400 – 600

Araba klima kompresörü tamiri fiyatları, kompresör değişimine oranla oldukça uygundur. Araç klima kompresörü tamiri ortalama olarak 2 saat kadar sürmektedir. Ucuz araç klima kompresörü tamiri ise 300 TL civarındadır. Çıkma araba klima kompresörü de tamiri kadar uygun bir arıza onarım seçeneğidir.

Oto Klima Kompresörü Tamiri

Aracınıza çıkma oto klima kompresörü taktırmak istiyorsanız yorum yap bölümünden marka ve modelinizi bize iletin. Ucuz araç klima kompresörü tamiri de en yaygın seçenekler arasında yer alıyor.

Yazıyı puanla
[Toplam: 0 oy

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu